Amelkowa Chata LATO 2018 Amelkowa Chata

Amelkowa Chata organizuje

imprezy rodzinne eventy biznesowe spotkania fanów zjazdy absolwentów imprezy integracyjne spotkania hobbystów

wesela, urodziny, rocznice spotkania koleżeńskie imprezy tematyczne zjazdy rodzinne pikniki firmowe konferencje


ATRAKCJE POLSKA

"Dzień się podnosi coraz wcześniej, słońce świecił wesołe i palące, że gorąc zaraz od śniadania jął przypiekać, aż wszystkie sady i pola z wolna się pogrążały w tym rozbełkotanym, białawym wrzątku rozprażonego powietrza.  Pomdlałe drzewiny poruszały czasem listkami, jakby tym skrzydłem ptak tonący w spiekocie"

Chłopi, część czwarta LATO


Podczas pobytu w Amelkowej Chacie proponujemy zwiedzić położone najbliżej po stronie polskiej: 
- - -
Kowary ( 9 km), a w nim: Ratusz - zbudowany w 1513 r., Kowary posiadały już wtedy budynek pełniący funkcję ratusza. Obecny ratusz w stylu klasycystycznym wzniesiony został w latach 1786-1789. 
- - - 
Kowary Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Odwiedzający ten Park mają możliwość zapoznania się obiektami zabytkowymi, takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp., odwzorowanymi dokładnie w skali 1:25. Zwiedzanie parku trwa około jednej godziny. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki naszego regionu.
- - -
Karpacz /15 km/ - miejscowość turystyczno - wypoczynkowa w Karkonoszach, położona u podnóża Śnieżki, nad rzeką Łomnicą. Ze względu na swe położenie i walory środowiska geograficznego jest ośrodkiem sportowo - rekreacyjnym zarówno zimą, jak i latem. Do głównych atrakcji miasta należy zaliczyć: Muzeum Zabawek i Lalek, Muzeum Sportu i Turystyki Regionu, Krucze Skały, Kolej Krzesełkową na Śnieżkę, a po drodze do Karpacza Miasteczko "Western City".
- - -
Szklarska Poręba  /40 km / - jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2ooo m n.p.m. Wsród wielu atrakcji miasta należałoby wymienić: Wodospady Szklarki i Kamieńczyka, Park Dinozaurów, Tor Saneczkowy, Muzeum Minerałów, Zagroda Walonów raz wyciąg krzesełkowy na Szrenicę.
- - -
Jelenia Góra /28 km/ - jest głównym ośrodkiem komunikacyjno-usługowym dla przybywających do Kotliny i pobliskich ośrodków górskich. Miasto graniczy bezpośrednio z Czechami, od granicy dzieli Jelenią Górę 70 m. Atrakcje miasta to min.: Ratusz, Teatr im. C.K. Norwida, Filharmonia, Wieża Widokowa, Muzeum Karkonoskie, Zamek.
- - -
Wrocław /118 km/ - według tradycji, Wrocław został założony przez czeskiego księcia Wratysława (915-921). W roku 985 na Ostrowie Tumskim powstał pierwszy gród wybudowany przez Mieszka I. W 1000 roku na zjezdzie gnieznieńskim cesarz Otton III i Bolesław Chrobry ustanowili w mieście biskupstwo rzymskokatolickie - datę tę traktuje się oficjalnie jako początek jego istnienia.


Żeby jednak to wszystko zobaczyć trzeba tu przyjechać - inaczej się nie da.

Zobaczcie wpisy w Księdze Gości - zresztą, co tam wpisy.
Nawet najbardziej kwieciste opisy nie oddadzą prawdy o klimacie pobytu, atrakcjach.

Sami zapytajcie: wystarczy zadzwonić 697 696 555 lub napiszcie do nas amelkowachata@gmail.com

Zobacz takżePokojeCennikAtrakcje PolskaAtrakcje CzechyGaleria.

 


udogodnienia

ZAPYTAJ O WOLNE POKOJE


Imię_Nazwisko*___

Nr_telefonu*

Email:*

Wiadomość                   

 

* pola wymagane


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Amelkowa Chata z siedzibą w 58-530 Kowary - Przełęcz, Okraj 3

Zima 2017


O nas - chwalimy się

Pensjonat Amelkowa Chata stanowi idealne miejsce do wypoczynku w gronie rodziny i znajomych oraz dla wszystkich tych, którzy pragną ciszy, spokoju i obcowania z naturą. Pragniemy, aby byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani z jakości i zakresu świadczonych przez nas usług.
Życzeniem całego personelu jest, aby pobyt Państwa w naszym Pensjonacie upłynął w przyjemnej atmosferze i dostarczył wielu miłych wrażeń.

Zapraszamy
do
restauracji


Restauracja funkcjonująca przy naszym pensjonacie przyciąga Gości nie tylko stylowym wnętrzem, ale przede wszystkim potrawami na każdą kieszeń i każde gusty.

Nasi Goście bardzo chwalą naszą kuchnię a szczególną estymą cieszy się domowy żurek oraz domowe ciasta. 

Zapraszamy, proszę przyjechać i zweryfikować takie opinie.

TAK ODPOCZYWAMY

Rozpoczęły się upragnione wakacje.
Jeśli masz ochotę na dalekie spacery, ognisko do białego rana, wspólne śpiewanie, aktywny wypoczynek czy wieczory pod gwiazdami to ...
                                                             zapraszamy do Amelkowej Chaty.

BAWIMY SIĘ


Przełęcz Okraj leży blisko skarbów motocyklowej turystyki – Gór Sowich,
Kotliny Kłodzkiej i Karkonoszy.

Pensjonat Amelkowa Chata często gości amatorów tej wspaniałej dyscypliny.

Odwiedzają nas, by przejechać tą piękną trasą i nacieszyć się pięknymi krajobrazami tej części Karkonoszy.

Na skrótyNajlepszy pomysł na wypoczynek


Nie da się zaprzeczyć, że trasa Przełęcz Okraj - Śnieżka to jedna z najpiękniejszych tras turystycznych Karkonoszy. Bardzo często turyści przemierzają tę drogę, by podziwiać widoki oraz doświadczyć piękna natury i niepowtarzalnego klimatu. Liczne zakręty oraz nagle pojawiające się panoramy na kotlinę jeleniogórską, położoną między Karkonoszami a Rudawami Janowickimi, sprawiają, że każdy chce jeszcze raz tu powrócić.


Spacery, ścieżki rowerowe


Okolice Amelkowej Chaty to raj dla turystów, którzy uwielbiają długie spacery oraz wyprawy rowerowe. Wokół Pensjonatu można znależć wiele pieszych i rowerowych tras oraz interesujących, oznakowanych szlaków. Można więc udać się na spacer lub na przejażdżkę. Takiego typu wycieczki z pewnością przypadną do gustu nie tylko dorosłym, ale i dzieciom.


Dla rodzin


U nas rodzice i dzieci w czasie urlopu bawią się razem.
Nasza oferta jest dla rodziców z dziećmi, którzy chcą wspólnie ze swoimi pociechami spędzić super urlop i dla dzieci, które lubią śmieć się, biegać, hałasować i bawić się z rówieśnikami i swoimi rodzicami.


Komfort i relaks


W naszych pokojach odpoczniecie Państwo od trudów dnia codziennego i zregenerujecie siły. Odznaczają się miłą kolorystyką, wygodnymi łóżkami i nienaganną czystością. W każdym pokoju znajdziecie między innymi łazienkę z kabiną prysznicową, radio, telewizor,bezpłatne łącze internetowe. Hej, zarezerwuj klimatyczny nocleg i wyprawę z pasją!