Loading...
Amelkowa Chata - nadeszła jesień, jest cicho, ciepło i nieco sennie.
"Kiedy liście opadają z drzew, gdy słońce świeci nad jeszcze zieloną trawą i ptak ćwierka, można by pomyśleć, że to jeszcze lato. Z pewnością tak samo niejeden z nas miewa chwile, w których serce jego śni jeszcze o lecie"     Hans Christian Andersen.

Podczas pobytu w Amelkowej Chacie proponujemy zwiedzić położone najbliżej po stronie polskiej:                           
- - -
Kowary ( 9 km), a w nim: Ratusz - zbudowany w 1513 r., Kowary posiadały już wtedy budynek pełniący funkcję ratusza. Obecny ratusz w stylu klasycystycznym wzniesiony został w latach 1786-1789. 
- - - 
Kowary Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Odwiedzający ten Park mają możliwość zapoznania się obiektami zabytkowymi, takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp., odwzorowanymi dokładnie w skali 1:25. Zwiedzanie parku trwa około jednej godziny. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki naszego regionu.
- - -
Karpacz /15 km/ - miejscowość turystyczno - wypoczynkowa w Karkonoszach, położona u podnóża Śnieżki, nad rzeką Łomnicą. Ze względu na swe położenie i walory środowiska geograficznego jest ośrodkiem sportowo - rekreacyjnym zarówno zimą, jak i latem. Do głównych atrakcji miasta należy zaliczyć: Muzeum Zabawek i Lalek, Muzeum Sportu i Turystyki Regionu, Krucze Skały, Kolej Krzesełkową na Śnieżkę, a po drodze do Karpacza Miasteczko "Western City".
- - -
Szklarska Poręba /40 km / - jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2ooo m n.p.m. Wsród wielu atrakcji miasta należałoby wymienić: Wodospady Szklarki i Kamieńczyka, Park Dinozaurów, Tor Saneczkowy, Muzeum Minerałów, Zagroda Walonów raz wyciąg krzesełkowy na Szrenicę.
- - -
Jelenia Góra /28 km/ - jest głównym ośrodkiem komunikacyjno-usługowym dla przybywających do Kotliny i pobliskich ośrodków górskich. Miasto graniczy bezpośrednio z Czechami, od granicy dzieli Jelenią Górę 70 m. Atrakcje miasta to min.: Ratusz, Teatr im. C.K. Norwida, Filharmonia, Wieża Widokowa, Muzeum Karkonoskie, Zamek.
- - -
Wrocław /118 km/ - według tradycji, Wrocław został założony przez czeskiego księcia Wratysława (915-921).  W roku 985 na Ostrowie Tumskim powstał pierwszy gród wybudowany przez Mieszka I. W 1000 roku na zjezdzie gnieznieńskim cesarz Otton III i Bolesław Chrobry ustanowili w mieście biskupstwo rzymskokatolickie - datę tę traktuje się oficjalnie jako początek jego istnienia.


Zobacz wpisy w Księdze Gości
Zresztą, co tam wpisy: nawet najlepsze, nie oddadzą klimatu pobytu, atrakcji.
Sami zapytajcie:    zadzwoń:      697 696 555     lub napisz do nas !!!!

 Zobacz atrakcje: Polska     Czechy


 Nadchodzi sezon zimowy 2017/2018
Dla nas sezon 2017/2018 już się rozpoczął!
Czas pomyśleć o planowaniu kolejnej zimy! Już teraz można zapewnić sobie najlepsze miejsca i spokojnie czekać na upragniony wyjazd na narty!
Za kilkanaście dni uzupełnimy nasz serwis o informacje dla narciarzy.  Proszę zaglądać do nas.
Napisz do nas lub zadzwoń, zapytaj o szczegóły


Ceny pokoi:

od 8o,- zł osoba/doba;
w cenie śniadanie, przy wykupieniu minimum 2 noclegów
------------------------------
od 9o,- zł osoba/doba;
w cenie śniadanie, przy wykupieniu jednego noclegu;
------------------------------
Oferujemy atrakcyjne zniżki dla dzieci:    5o% ceny dla dzieci do lat 6       7o% ceny dla dzieci do lat 12


Niestety, brak możliwości opłat kartą płatniczą.

udogodnienia
Zapytaj o wolne pokoje - TERAZ !

Imię_Nazwisko*___


 

Nr_telefonu*

 

 

Email:
*


Wiadomość                   

 

 

* pola wymaganee

Zima 2017

Prognoza pogody
Kowary
Pogoda - KowaryMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda

Jesienne wyzwania

Pogoda nastraja do refleksji i zadumy,
stąd też postanowiłem wzbogacić treści naszego serwisu
o opisy tej pięknej, ale jakże pełnej sprzeczności porze roku
.
Przed nami, jak okiem ogarnąć, leżą szare pola,
niby olbrzymia misa o modrych wrębach lasów.
 • To miejsce to strzał w dziesiątkę! Cudowne czyste powietrze, piękne widoki i cisza. Doskonała baza do wycieczek w góry.
  Pan Janusz jest bardzo miły i przyjazny, zwłaszcza dla dzieci.
  Nie możemy się doczekać, kiedy znów tu wrócimy.
  Aga, Kuba i Hania
  Zielona Góra
 • Jedyne i nie powtarzalne miejsce w Polsce, Europie i świecie. Wspaniałe widoki z okna pokoju oddające magiczne położenie. Bardzo miła i sympatyczna obsługa, pomocna w każdej chwili z którą można odbyć ciekawe rozmowy przy kawie... Również na pochwałę zasługują serwowane w restauracji posiłki które sprawiają że czujemy się tam jak w domu a jednocześnie w kieszeni zostaje nam mnóstwo drobnych na pyszne ciasta.. I to wszystko sprawia że wracamy tam zawsze i chętnie! Gorące pozdrowienia i uściski dla Pana Janusza i wszystkich pracowników (Majka również) Amelkowej Chaty przesyła cała rodzina Sopoćko z Poznania... Jesteście wielcy i wspaniali.
  Damian
  Poznań
 • JANUSZKU "Baco", po wczasach w Egipcie stwierdziliśmy z Czarkiem że musimy spotkać się u CIEBIE z ekipą z wyjazdu. Tak urokliwe miejsce musi widzieć wspaniałych ludzi. Pokazaliśmy Wszystkim to urocze miejsce w internecie. Wszyscy są za. Jesteśmy u Ciebie 20-23 lipca jakieś 12 osób. Zamów pogodę na skwar... WRACAMY PO RAZ KOLEJNY. TYM RAZEM NIE SAMI.
  Jolcia i Czarekwarto przyjechać do Amelkowej Chaty

Po całym dniu wędrówki poszukujemy wytchnienia.
Wypoczywać możemy własnie w Amelkowej Chacie.
Mamy szansę spędzić całą dobę albo zatrzymać się na dłużej. 
A warto, aby nacieszyć się bliskością natury.

Zapraszamy do zapoznania się z klimatem tej części Karkonoszy, które uważane są za jedne z najciekawszych w tym regionie.


Idealny pomysł

Wypoczywać możemy w Amelkowej Chacie, mającej prawdziwy, niepowtarzalny klimat.

Rowerowe, narty

Przełęcz Okraj to cel nie tylko pieszych i rowerowych wycieczek, ale także zimowych wypadów na biegówki.

Zadzwoń, zapytaj o szczegóły

Zadzwoń, zapytaj o wolne terminy, użyj formularza lub skorzystaj z czatu.

Dla rodzin

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, rowerzystów i miłośników pieszej turystyki
Komfort

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości przygotowaliśmy pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami.

Restauracja

Restauracja funkcjonująca przy naszym pensjonacie przyciąga Gości nie tylko stylowym wnętrzem ale przede wszystkim kulinariami na każdą kieszeń i każde gusty.

Bawimy się

Zorganizowalimy miejsca do zabaw dla dzieci naszych Gości. Na życzenie Gości organizujemy ognisko a przy grupach co najmniej 15 osób pieczenie prosiaka. Dla grup minimum 8 osób organizujemy wyjazdy do Pragi i Skalnego Miasta.

Relaks

Wybierajac miejsce na weekendowy wypad lub wakacyjne wojaże poszukują Państwo przede wszystkim miejsca do relaksu i taki właśnie jest pensjonat Amelkowa Chata.NA SKRÓTY


NA OKRAJU

Przełęcz Okraj, we wschodniej części Karkonoszy, leży na wysokości 1046 m n.p.m. Przebiega przez nią granica polsko - czeska.
Własnie tutaj położony jest Pensjonat Amelkowa Chata.
W sąsiedztwie Pensjonatu znajduje się imponujący węzeł szlaków turystycznych, zarówno pieszych, rowerowych, jak i narciarskich. Schronisko stanowi doskonały punkt wypadowy dla turystów pragnących spenetrować całe Karkonosze.
Po czeskiej stronie, rozciąga się miejscowość Mala Upa z wieloma wyciągami oraz trasami narciarskimi. To miejsce serwuje gościom niesamowite widoki, zarówno podczas wjeżdżania czy wchodzenia na szczyt Przełęczy, jak i na samej jej górze.

Grzbiet Lasocki

To wybitne pod względem krajobrazowym miejsce, stanowi doskonały punkt widokowy na Sudety Środkowe.

Śnieżka

W odległości 2,5 – 3h marszu od Schroniska na Przełęczy Okraj, znajduje się najwyższy szczyt Karkonoszy, a zarazem całych Sudetów – Śnieżka. 

HISTORIA

Pierwsze, typowo turystyczne, obiekty powstały w XIX wieku za sprawą Karola Nalega,
który zasłynął organizacją zjazdów rogatymi saniami. Zawody były niegdyś bardzo popularne w Karkonoszach, a długie, nawet 7 kilometrowe trasy, prowadziły aż do Kowar.

Karpacz

Z naszego Pensjonatu na Przełęczy Okraj, najkrótszą pieszą trasę do Karpacza, stanowi zielony szlak, tzw. Tabaczana Ścieżka. Wędrówka w jedną stronę zajmuje około 2h.

DLA NARCIARZY

Dla narciarzy znajduje się tu aż 8 stoków narciarskich oraz szlaki narciarstwa biegowego, a dla miłośników górskich wędrówek przy naszym Pensjonacie biegnie wiele szlaków turystycznych m.in. na Śnieżkę czy też Budniki, Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej oraz Bajkowa ścieżka (Pohádková stezka) z 9 przystankami, na których opisane są baśnie autorstwa znanej czeskiej pisarki, Marii Kubatovej.

SENTYMENTALNIE

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych, gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc, kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty..


Blog-post Thumbnail

Jestem szczęliwa

Kiedy drzewa zmieniają kolory, a dni stają się krótsze nachodzi mi chwila zadumy.
Wieczorem siadam na kanapie i mimo, że bywam czasem zmęczona, a obowiązki są zawsze tylko krok ode mnie, to czuję się szczęśliwa.
Wspominam odwiedziny w Amelkowej Chacie, poznanych tam znajomych, każdą miłą chwilę

Blog-post Thumbnail

Skończyło się lato

Lato skończyło się definitywnie. Najwyższa pora wskoczyć w ciepłe swetry, wyposażyć się w kolorowy parasol, który swoimi wzorami przypomni nam minione ciepłe dni i przygotować się na deszczowe wieczory. Takie momenty najlepiej wykorzystać w pełni spacerując popołudniami wśród czerwonych spadających liści, zbierając kasztany, a wieczorem usiąść w oknie z kubkiem herbatyi przytulić się do kogoś bliskiego. Jesień nie jest zła, tylko trzeba się ciepło ubrać!

Blog-post Thumbnail

jesienne poranki

Patrzę przez okno i ledwo co widać, bo mgły opanowały lasy, łąki i pola. Lubię takie mgliste, jesienne poranki, wtedy zapalam świeczki, doświetlam się magią gwiazdkowych lampeczek, które ostatnio wyciągnęłam. Dzięki nim czy to poranek, czy południe, czy wieczór są bardziej przyjemniejsze.